Dzieci Maryi

Dzieci Maryi

Maryja jest Mamą wszystkich dzieci! Wiedzą o tym, oraz szczególnie są z tego daru i wyróżnienia dumne, dziewczynki należące do parafialnej Wspólnoty Dzieci Maryi. Od kilku lat są (chyba) najmniejszą grupą w parafii. To jednak nie zraża je i nie przeszkadza im w dawaniu świadectwa o wielkiej miłości do Matki Bożej.

Do grona Wspólnoty Dzieci Maryi należą: Wiktoria J., Marta Ł., Julia M., Małgorzata S., Roksana G., Weronika B., Aleksandra K., Patrycja K., Maja B. i Natalia S. Dziewczynki spotykają się razem z ks. Joachimem, aby uczyć się naśladować Maryję. Na spotkaniach rozwijają także swoje talenty plastyczne i artystyczne. Co roku przygotowują dla siebie palmy wielkanocne i nie brakuje pomysłów na małe upominki dla swoich bliskich. Pamiętają również o modlitwie za siebie nawzajem i o godnym reprezentowaniu wspólnoty przy sztandarku podczas uroczystości i świąt parafialnych. Wszystko to czynią z myślą, aby zostać „świętą”, jak Maryja.

Nie jest trudno zostać „świętą” lub „świętym”. Wystarczy pamiętać o codziennej modlitwie, niedzielnej i szkolnej Mszy Świętej oraz regularnej spowiedzi. Do tego jeszcze często się uśmiechać, pomagać innym i wypełniać Boże przykazania. Jedyna trudność polega na tym, że trzeba o tym przypominać sobie codziennie!

Dziewczynkom pomaga w tym Wspólnota, do której należą i do której także Ciebie zapraszają. Przyjdź i spotkaj się z nami w środę o 16:30 w salkach katechetycznych!

OBOWIĄZKI DZIECKA MARYI W NASZEJ PARAFII:

  1. Codzienna modlitwa (Zdrowaś Maryjo i Pod Twoją obronę).
  2. Modlitwa za siebie nawzajem we Wspólnocie.
  3. Przystępowanie co miesiąc do spowiedzi.
  4. Regularne uczęszczanie na spotkania Wspólnoty Dzieci Maryi.
  5. Noszenie cudownego Medalika i „strojów mariańskich”.
  6. Reprezentowanie Parafii przy sztandarze podczas uroczystości kościelnych i ważnych wydarzeń religijnych.
  7. Udział w corocznej pielgrzymce Dzieci Maryi.
  8. Słuchanie rodziców i dorosłych oraz chętne spełnianie dobrych uczynków.
  9. Mówienie prawdy i wystrzeganie się kłamstwa.
  10. Prowadzenie modlitw i czynny udział w nabożeństwach parafialnych (różaniec, nabożeństwa majowe).