Msze św. z udziałem ludu

Ks. Biskup Gliwicki wydał kolejne wskazania, w którym utrzymana jest w mocy dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i święta nakazane oraz zachęta od uczestnictwa we mszy za pośrednictwem radia telewizji lub internetu.
Ks. Biskup zezwala na odprawienie Mszy św. z ludem, z zastrzeżeniem, że w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła.
Osoby przebywające w kościele i na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, mają mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są duchowni w czasie sprawowania obrzędów religijnych.
Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu.
– U nas w parafii zaczniemy odprawiać Msze św. z udziałem wiernych od 20 kwietnia, tj. od poniedziałku. Msze św. będą odprawiane tylko w kościele, w niedzielę i w tygodniu, z racji wielkości jego powierzchni.
W najbliższym czasie: Msze św. od poniedziałku do środy: 7:30 i 18:00;
od czwartku do soboty 6:30 i 18:00.
– W niedzielę 27. 04 msze św.: 7:00, 8:30; 10:00, 11:30 i 17:00.


UWAGA! Nie będzie mszy św. o 11:00 z udziałem dzieci, bo kaplica ma za małą powierzchnię.
Za tydzień w niedzielę będziemy transmitować Msze św. o 11:30.