Informacje dla Pielgrzymów

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW
ZIEMIA ŚWIĘTA 15.02-22.02.2020
wyjazd autokaru z  parkingu sprzed parafii sobota 15.02. godz.6:10

–  Opieka pilota: O. Bonifacego, o. franciszkanina z Krakowa .
–  Msza św. w pierwszym dniu będzie wieczorem w Betlejem
–  Program pielgrzymki, zestawy tour- guide i identyfikatory otrzymamy na lotnisku od przedstawiciela biura podróży.


ZBIÓRKA I ODPRAWA NA LOTNISKU:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach. Odprawa biletowo- bagażowa rozpocznie się na  3 godziny przed wylotem tj. 07:10. Odprawa celna i paszportowa. Wylot do Izraela.

 


WYLOT KTW- TLV
Wylot w dniu 15.02.2020 z Katowic do Tel Aviv, ENTER AIR linia lotnicza 6H5868, godzina wylotu 10:10. Przylot do Tel Aviv o godz. 15:00. Odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed wylotem.


WYLOT TLV-KTW:
Powrót w dniu 22.02.2020 z Tel Aviv do Katowic, ENTER AIR linia lotnicza 6H5867, godzina wylotu 06:00. Przylot do Katowic o godz. 09:05. Odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed wylotem.


ODPRAWA CELNO-PASZPORTOWA:
Odprawa rozpoczyna się na 3 godziny przed wylotem z Polski i na 3 godziny przed wylotem z Izraela. Wymagane dokumenty: pielgrzymi w trakcie całego pobytu powinni mieć przy sobie paszport
(ważny 6 miesięcy od daty powrotu).


INFORMACJE- BAGAŻ
Bagaż podręczny o wadze maksymalnej do 5 kg.
Wymiary bagażu podręcznego: 44cm długości/55cm wysokości/20cm szerokości. Bagaż może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem. Należy tam zabrać: paszport, pieniądze, kamerę lub aparat fotograficzny, leki.

Płyny w bagażu podręcznym: Płyny mogą być przewożone w pojemnikach nie przekraczających 100 ml pojemności. Pojemniki z płynami muszą być umieszczone w jednej przeźroczystej torbie z systemem wielokrotnego zamknięcia. Torby takie można zwykle nabyć na lotniskach. Czasami rozdawane są za darmo podczas kontroli bagażu podręcznego. Optymalny rozmiar takiej torby to ok. 20×20 cm. Można skorzystać  z własnej przeźroczystej (dozwolone nadruki) saszetki zamykanej na zamek błyskawiczny, pod warunkiem, że można bez problemu sprawdzić zawartość saszetki bez jej otwierania, a jej pojemność nie przekracza 1 l.

Bagaż podstawowy (główny): podpisany, nie powinien przekraczać 20 kg. Do bagażu podstawowego nie pakować przedmiotów wartościowych, ani w opakowaniach szklanych, pieniędzy, aparatów fotograficznych czy kamer. Natomiast można tam spakować ostre przedmioty typu: nożyczki, pilniczek, nóż, artykuły spożywcze typu kawa, herbata, lekarstwa, kserokopię paszportu, ubrania.
Produkty zakupione w Polsce muszą być zapakowane oryginalnie. Produkty zakupione w tzw. strefie wolnocłowej (na lotnisku) – pakowane są w specjalne torebki foliowe, których nie należy otwierać.


TELEFONY KOMÓRKOWE:
Na terenie Izraela połączenia w zależności od operatora kosztują od 5PLN do 10 PLN za minutę, SMS od 2,5 PLN do 6 PLN. Przed wylotem zaleca się wyłączenie transmisji danych oraz poczty głosowej w telefonach. W Hotelach dostępne jest WI FI – zalecamy zainstalowanie w telefonach komórkowych typu smartfon komunikatorów internetowych tj. np.: WhatsApp, Viber, Messenger (jeśli posiadają Państwo Facebooka).

Pobierz informacje